Online Randevu
Loading...

HAKKIMDA

Prof. Dr. Ahmet Akçay Çocuk Alerji Uzmanı denilince ilk akla gelen uzmanlardandır. Dr. Ahmet Akçay Çocuk Alerji Uzmanı (yeni adıyla Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı) olmanın yanında aynı zamanda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanıdır. Hem Çocuk Alerji hem de Çocuk Göğüs Hastalıkları uzmanlığı olan çok ender doktorlardan birisidir. İstanbul’da her iki uzmanlık alanı olan hekim sayısı çok azdır. 

 

Prof. Dr. Ahmet Akçay Kimdir?

Prof. Dr. Ahmet Akçay Denizlilidir. Denizli Anafartalar Lise’sini birincilik derecesiyle bitirmiştir. Lise hayatından sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır. 6 yıllık tıp eğitimi sonrası yine İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları eğitimini tamamlamıştır. Yine İstanbul Tıp Fakültesi’nde Çocuk Alerji ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanlık eğitimini almış ve Çocuk Alerji Uzmanı ve Çocuk Göğüs Hastalıkları uzmanı olmuştur.
2007 yılında Doçent, 2014 yılında Profesör olmuştur.

 

Prof. Dr. Ahmet Akçay’ın Yurdışı Deneyimi

Amerika’nın en iyi ilk 3 hastanesinden birisi olan Cincinnati Children Hospital’de Çocuk Alerji ve İmmünoloji departmanında misafir bilim adamı olarak 2014 yılında Prof. Dr. Amal Assad ile birlikte çalışmıştır. Astım, immunoterapi, besin alerjisi testleri ve yükleme testleri, yama testleri konularında deneyimlerini artırmıştır. Buradaki yeni bilgileri Türkiye’ye kazandırmaya çalışmaktadır.

 

Prof. Dr. Ahmet Akçay’ın Üye Olduğu Dernekler

-Çocuk Alerji ve Astım Akademisi (Yönetim kurulu üyesi)

-Ulusal Alerji ve Klinik İmmunoloji Derneği,

-Türk Pediatri Derneği, Milli Pediatri Derneği,

-Toraks Derneği

-İstanbul Tabipler Odası’nın da üyesidir.

Prof. Dr. Ahmet Akçay’ın Yayınları

Prof. Dr. Ahmet Akçay’ın 30’un üstünde uluslar arası bilimsel makalesi ve 100’ün üzerinde ulusal makale ve bildirisi mevcuttur.

 

Prof. Dr. Ahmet Akçay’ın Bilimsel kongre Konuşmaları

Prof. Dr. Ahmet Akçay çocuk alerji ve astım ile ilgili kongrelerde birçok konuşma yapmış ve hala konuşmalar yapmakta ve bilimsel yazılar yazmaktadır.

 

Akademik olarak da aktif olarak ders anlatmaya devam etmektedir.

 

Çocuk Doktoru olarak Prof. Dr. Ahmet Akçay

Prof. Dr. Ahmet Akçay Çocuk Alerji ve Çocuk Göğüs Hastalıkları uzmanlığı yanında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanıdır. Bu nedenle Prof. Dr.Ahmet Akçay özellikle sık öksürük veya alerjiye eğilimli olan çocukların normal takipleri, aşı ve beslenme takiplerini de yapmaktadır. Ayrıca bir çocuk doktoru arayışına girmenize gerek yoktur.

 

Çocuk Alerji ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak Prof. Dr. Ahmet Akçay

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olan Prof. Dr. Ahmet Akçay aynı zamanda Çocuk alerji Uzmanı ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanlıkları olan çok az doktordan biridir. 18 yaşında kadar görülen astım, egzama, besin alerjisi, kurdeşen, ilaç alerjileri gibi tüm alerjik hastalıklar, kistik fibrozis, bronşektazi, zaturre gibi çocuk göğüs hastalıkları hakkında üst düzeyde eğitim sahibi olan bir uzman doktordur.

Prof. Dr. Ahmet Akçay Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmanın yanında Çocuk Alerji Uzmanı (Yeni adıyla Çocuk İmmunoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı) ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanıdır. bu nedenle astım, alerjik hastalıklar, çocuk göğüs hastalıkları olan çocukların teşhis ve tedavisi yanında normal çocuk hastalıkları takibi, çocukluk çağı aşıların takibi için seçim nedeni olmaktadır.

Prof. Dr. Ahmet AKÇAY Çocuk Alerji, İmmünoloji, Astım, Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanı ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı İstanbul Liv Hospital, Ahmet Adnan Saygun Cad. Canan Sok. No:5 Ulus, Beşiktaş, İstanbul Randevu ve bilgi için: 444 4 548 (7-24 aranabilir)

YORUMLAR
Yasal Uyarı